Jak kupić Bitcoin

Wielu z was wie jak poruszać się na giełdach kryptowalut, jednak nie dla wszystkich jest to takie oczywiste. Dlatego postaram się tutaj opisać w jaki sposób najszybciej i najprościej stać się posiadaczem bitcoina.

 

Poprzez giełdę kryptowalut

Aby zakupić bitcoin poprzez giełdę kryptowalut należy zarejestrować się oraz zweryfikować na jednej z nich. bitbay.net

Rejestracja nie jest skomplikowana po kliknięciu na LINK zobaczymy okno rejestracji gdzie wybieramy adres email oraz wpisujemy swój adres email oraz potwierdzamy wszystkie zgody.

Po kliknięciu zarejestruj się zobaczymy okienko potwierdzenia, teraz musimy wejść na swój adres email aby zatwierdzić rejestrację. W mailu zobaczymy niebieski przycisk "Aktywuj konto" klikamy na niego aby aktywować.

Kolejnym krokiem jest ustanowienie loginu, hasła oraz kodu bezpieczeństwa. Później wybieramy obywatelstwo i domyślną walutę i klikamy na przycisk "Stwórz konto"

Teraz system poprosi nas o zalogowanie się na podstawie wpisanych wcześniej danych, czyli wpisujemy swój adres email lub login a w następnym kroku hasło.

Po zalogowaniu kolejnym wymaganym krokiem będzie weryfikacja osobowa, której wymagają europejskie przepisy. Na górze strony powinniśmy zobaczyć alert, który o tym przypomina, klikamy na niego. Następnie wybieramy rodzaj konta - osobiste lub firmowe.

Potem podajemy nasze dane zaczynając od numeru telefonu (Potwierdzamy kodem sms) po poprawnym potwierdzeniu zobaczymy stronę z sekcjami przez które trzeba przejść aby w pełni potwierdzić konto.

Kiedy w pełni potwierdzimy nasze konto możemy zająć się zakupem bitcoin. 

Aby zakupić bitcoin należy najpierw przelać pieniądze na giełdę.

Klikamy w zakładkę portfele z lewej strony i upewniamy się że jesteśmy w dziale PLN wpłata. Powinniśmy tam zobaczyć tak jak na zdjęciu dwa rodzaje wpłaty - poprzez przelew bankowy lub na poczcie.

Przelew bankowy zwykle trafia na drugi lub trzeci dzień, szybszy jest przelew z poczty polskiej, często dochodzi tego samego dnia, jednak wymaga on wizyty na poczcie. Po wybraniu przelewu zobaczymy dane do przelewu, które wpisujemy w swoim banku.

Natomiast po wybraniu Poczty Polskiej wyświetli nam się zapytanie o ilość wpłacanych pieniędzy, wpisujemy i pobieramy i drukujemy gotowy wypełniony druczek, który pokazujemy Pani na poczcie.

Zakup bitcoina

Gdy mamy już środki na giełdzie BitBay możemy ich użyć do zakupu bitcoin, wchodzimy w zakładkę Giełda i upewniamy się że wybraliśmy bitcoin czyli BTC

Zobaczymy tam wykres, listę zleceń oraz pola do zakupu lub sprzedaży, interesują nas właśnie te pola oraz lista zleceń pod spodem. Z listy zleceń sprzedaży wybieramy pierwszą z góry ofertę (oznaczoną na zdjęciu poniżej jako 1). Wtedy cena ta automatycznie przeniesie się do okienka zakupów. Następnie klikamy na przycisk pieniążków oznaczający przeznaczenie całych funduszy na zakup (oznaczone cyfrą 2). W trzecim kroku pozostaje nam zatwierdzenie przyciskiem KUP (oznaczony cyfrą 3). System automatycznie przeliczy ilość i zakupi bitcoin po aktualnej cenie giełdowej.